Text: Tambah BesarText: AsalText: Tambah Kecil

Hubungi Kami

Setiausaha Kerajaan Negeri
Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri
Tingkat 20 , Wisma Bapa Malaysia
Petra Jaya, 93502 Kuching
Sarawak

Tel  :+6082-441957
Fax :+6082-441677


© Hak Milik Jabatan Ketua Menteri Sarawak 2016

Topik Popular
Pengenalan JKM
Borang permohonan penyelidikan
Direktori staf JKM


Pautan
Portal Rasmi Kerajaan Malaysia
Portal Rasmi Kerajaan Negeri Sarawak
Kemaskini Pada: 22 10 2017
Versi 8.0.2c
1227063
Unit Perancang Negeri
 

 
Pejabat Pengarah

NamaHubungi
Datu Haji Mohamad Abu Bakar bin Marzuki
Pengarah
abu.bakar@sarawak.gov.my
+6082-319386
+6082-449481/442536
Lester Matthew
Timbalan Pengarah
lesterm@sarawak.gov.my
+6082-319390 ext. 2289
+6082-449481 / 442536
Chang Ngee Hui
Penasihat Ekonomi
changnh@sarawak.gov.my
+6082-319388 ext. 2286
+6082-449481 / 442536
Tamenthi Komarusamy
Setiausaha Pejabat
tamenthik@sarawak.gov.my
+6082-319386 ext. 2284
+6082-449481/442536
Ariadne Francis Medan
Setiausaha Pejabat
ariadnfm@sarawak.gov.my
+6082-319380 ext. 2276
+6082-449481 / 442536

Makroekonomi

NamaHubungi
Ivy Lim Chen Chen
Ketua Penolong Pengarah
ivylcc@sarawak.gov.my
+6082-319413 ext. 2828
+6082-449481 / 442536
Suhailah binti Za'afar
Penolong Pengarah
suhailaz@sarawak.gov.my
+6082-319097 ext. 2266
+6082-449481 / 442536
Florida Gala James Mijien
Penolong Pengarah
floridagjm@sarawak.gov.my
+60446541 ext 2826
+6082-449481/442536
Genang Timbung
Pen. Pegawai Tadbir
genangt@sarawak.gov.my
+6082-319394 ext. 2293
+6082-449481 / 442536

Pembangunan Bandar & Wilayah dan Pelancongan

NamaHubungi
Julin Alen
Ketua Penolong Pengarah
juline@sarawak.gov.my
+6082-319421 ext 2862
+6082-449481/442536
Genevieve Ann Tida Edward Sadai
Penolong Pengarah
geneates@sarawak.gov.my
+6082-319403 ext. 2823
+6082-449481 / 442536
Dayang Naziah bt Anuar
Penolong Pengarah
naziaha@sarawak.gov.my
+6082-443728 ext. 2282
+6082-449481 / 442536
Pamela Lawrence Avit
Pembantu Tadbir
pamelala@sarawak.gov.my
+6082-319408 ext. 2832
+6082-449481/442536

Perancangan Belanjawan Pembangunan

NamaHubungi
Hajah Sapiah bt Daud
Ketua Penolong Pengarah
sapiahd@sarawak.gov.my
+6082-319410 ext 2834
+6082-449481 / 442536
Siti Elijah binti Kemeri
Penolong Pengarah
elijah@sarawak.gov.my
+6082-319415 ext. 2720
+6082-449481 / 442536
Mohamad Suffian bin Zakaria
Penolong Pengarah
mohamasz@sarawak.gov.my
+6082-319398 ext. 2298
+6082-449481 / 442536
Nurul Khairiah binti Rosli
Penolong Pengarah
nurulkr@sarawak.gov.my
+6082-319402 ext. 2820
+6082-449481 / 442536
Jong Mui Chee
Pembantu Tadbir
jongmc@sarawak.gov.my
+6082-319407 ext. 2831
+6082-449481/442536

SCORE, Industri dan Projek Khas

NamaHubungi
Lester Matthew
Ketua Penolong Pengarah
lesterm@sarawak.gov.my
+6082-319390 ext. 2289
+6082-449481 / 442536
Daniel Yeo Chee Khiang
Penolong Pengarah
danieyck@sarawak.gov.my
+6082-319395 ext. 2294
+6082-449481 / 442536
Rita William Toyad
Penolong Pengarah
ritawil@sarawak.gov.my
+6082-319392 ext. 2291
+6082-449481 / 442536
Mimi Melody Munan
Pen. Pegawai Tadbir
mimimm@sarawak.gov.my
+6082-319423 ext. 2262
+6082-449481 / 442536

Infrastruktur, Kemudahan Awam dan Komunikasi

NamaHubungi
Mohd Irwan bin Bahari Bujang
Ketua Penolong Pengarah
mohamibb@sarawak.gov.my
+6082-319425 ext. 2821
+6082-449481 / 442536
Haji Ahmad bin Mataral
Penolong Pengarah
ahmadm5@sarawak.gov.my
+6082-319098 ext 2268
+6082-449481/442536
Josphene ak Tindin
Penolong Pengarah
josphent@sarawak.gov.my
+6082-319393 ext. 2292
+6082-449481 / 442536
Angela Sumang ak Janting
Pembantu Tadbir
angelasj@sarawak.gov.my
+6082-319422 ext. 2863
+6082-449481/442536

Sosial dan Perancangan Guna Tenaga

NamaHubungi
Noor Rasyidah bt Abdullah
Ketua Penolong Pengarah (CIO)
noorra@sarawak.gov.my
+6082-319396 ext. 2296
+6082-449481 / 442536
Tan Ling Ling
Penolong Pengarah
tanll@sarawak.gov.my
+6082-319399 ext. 2860
+6082-449481 / 442536
Benjamin Wing David Uking
Penolong Pengarah
benjawdu@sarawak.gov.my
+6082-319412 ext. 2717
+6082-449481/442536
Siti Rudzaina bt Mohd Rudzaini
Pen. Pegawai Tadbir
sitirr@sarawak.gov.my
+6082-319419 ext. 2270
+6082-449481 / 442536

Pertanian dan Pembangunan Luar Bandar

NamaHubungi
Caroline Cleophas Joseph
Ketua Penolong Pengarah
carolinecj@sarawak.gov.my
+6082-443792
+6082-449481 / 442536
Shamsiah bt Awi
Penolong Pengarah
shamsiaa@sarawak.gov.my
+6082-319397 ext. 2297
+6082-449481 / 442536
Hazijah binti Yusup
Penolong Pengarah
hazijahy@sarawak.gov.my
+6082-311809 ext 2299
+6082-449481/442536
Lucas Lua
Pen. Pegawai Tadbir
lucaslua@sarawak.gov.my
+6082-319426 ext 2264
+6082-449481/442536

Alam Sekitar

NamaHubungi
Lo Sheau Sia
Ketua Penolong Pengarah
loss@sarawak.gov.my
+6082-319431 ext. 2271
+6082-449481 / 442536
Tahir bin Mohd Sharee
Penolong Pengarah
tahirs2@sarawak.gov.my
+6082-319378 ext. 2273
+6082-449481 / 442536
Diana Dubau ak Jeffery Koh
Pen. Pegawai Tadbir
dianadjk@sarawak.gov.my
+6082-319409 ext. 2833
+6082-449481 / 442536

Penempatan Semula dan Hal Ehwal Penan

NamaHubungi
Abdul Halim Abdullah
Ketua Penolong Pengarah
abdulha@sarawak.gov.my
+6082-319379 ext. 2275
+6082-449481 / 442536
Awi Abang
Penolong Pengarah
awia@sarawak.gov.my
+6082-319427 ext. 2835
+6082-449481 / 442536
Julaihi Bin Haji Narawi
Pen. Pegawai Tadbir
julaihin@sarawak.gov.my
+6082-319430 ext. 2263
+6082-449481/442536

Healthy City

NamaHubungi
Julin Alen
Ketua Penolong Pengarah
juline@sarawak.gov.my
+6082-319421 ext 2862
+6082-449481/442536
Moris Anak Nayup
Ketua Penolong Pengarah
morisn@sarawak.gov.my
+6082-319401 ext 2861
+6082-449481/442536
Thomas Ramli Sutu
Penolong Pengarah
thomasramli@sarawak.gov.my
+6082-313631 ext 2865
+6082-449481/442536

Pengurusan Maklumat Spatial Digital

NamaHubungi
Janaki Sockalingam
Penolong Pengarah
janakis@sarawak.gov.my
+6082-319405 ext. 2728
+6082-449481 / 442536
Alwani Mohd Pangi
Penolong Pengarah
alwanimp@sarawak.gov.my
+6082-319416 ext 2721
+6082-449481/442536

Pentadbiran dan Kewangan

NamaHubungi
Marie Cotilla Louise @ Rozita Kulai
Pegawai Tadbir
mariclrk@sarawak.gov.my
+6082-319391 ext. 2290
+6082-449481 / 442536
Diana Sim See Kiang
Pegawai Tadbir
diana.sim@sarawak.gov.my
+6082-319383 ext. 2280
+6082-449481/442536
Khuraiza bt Ibrahim
Pen. Pegawai Tadbir
khuraizi@sarawak.gov.my
+6082-319420 ext. 2272
+6082-449481 / 442536
Spira Daram
Pembantu Tadbir Kanan (Kewangan)
spiradsd@sarawak.gov.my
+6082-319406 ext. 2829
+6082-449481 / 442536
Wan Aidulfitri bin Tuanku Ali
Pembantu Tadbir (Kewangan)
aiduf@sarawak.gov.my
+6082-319382 ext. 2279
+6082-449481 / 442536
Chai Soon Mui
Pembantu Tadbir (Kewangan)
chaism@sarawak.gov.my
+6082-319429 ext. 2261
+6082-449481 / 442536
Julius anak Nako Nawi
Pembantu Tadbir Kanan (Pentadbiran)
juliusnn@sarawak.gov.my
+6082-319404 ext. 2824
+6082-449481 / 442536
Hanapi@Sazali bin Hambali
Pembantu Tadbir (P/O)
hanapih@sarawak.gov.my
+6082-319099 ext. 2267
+6082-449481 / 442536
Zairul Azwar Jamhari@Zamahari
Pembantu Tadbir (P/O)
zairuajz@sarawak.gov.my
+6082-319428 ext. 2867
+6082-449481 / 442536
Habibu binti Bohari
Pembantu Tadbir
habibub@sarawak.gov.my
+6082-319381 ext 2278
+6082-449481 / 442536
Norlia Kri Jamil
Pembantu Tadbir (Registri)
norliakj@sarawak.gov.my
+6082-440857 ext. 2277
+6082-449481 / 442536
Abdul Afiq bin Zulkifli
Pembantu Tadbir
afiqz@sarawak.gov.my
+6082-319387 ext 2285
+6082-449481/442536
Yunos Margono
Pembantu Operasi
yunosm@sarawak.gov.my
+6082-319394 ext. 2293
+6082-449481 / 442536
Petrus Leno anak Joseph Ajui
Pembantu Operasi
petruslja@sarawak.gov.my
+6082-319394 ext. 2293
+6082-449481 / 442536
Norlida Mansor
Pembantu Awam
norlidam@sarawak.gov.my
+6082-319399 ext. 2860
+6082-449481 / 442536
Ravonoma a/p Muniandy
Pembantu Awam
ravonoam@sarawak.gov.my
+6082-319381 ext. 2278
+6082-449481 / 442536
Mohamad Amin bin Harun
Pemandu Kenderaan
aminh@sarawak.gov.my
+6082-319394 ext. 2293
+6082-449481 / 442536
Fergus Ertanto anak Matron
Pemandu Kenderaan
fergus@sarawak.gov.my
+6082-319394 ext. 2293
+6082-449481 / 442536
Awang Basri bin Awang Hamdan
Pemandu Kenderaan
awangbasri@sarawak.gov.my
+6082-319394 ext. 2293
+6082-449481 / 442536